Manufacturer No:QPF4617SR
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Front End
Description:RF Front End WiFi 6E 6 GHz High Power Non-Linear F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Front End |
| RoHS: | Details |
| Type: | RF Front End |
| Operating Frequency: | 6 GHz |
| NF - Noise Figure: | 1.9 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMD-24 |
| Brand: | Qorvo |
| Development Kit: | QPF4617EVB |
| Gain: | 14.5 dB 31 dB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| P1dB - Compression Point: | 31 dBm |
| Product Type: | RF Front End |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOTZHL-10M4G21W0X+
Brand:Mini-Circuits

CC2652RSIPMOTR
Brand:Texas Instruments

QPC2110SR
Brand:Qorvo
ZHL-2-8-S+
Brand:Mini-Circuits

ADPA1122AEHZ
Brand:Analog Devices

ADRF5141BCCZN
Brand:Analog Devices

ST25R3916B-AQWT
Brand:STMicroelectronics

ADRF5301BCCZN
Brand:Analog Devices

QPA1009
Brand:Qorvo
AVA-0233LN+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






