Manufacturer No:B72530T0140K062
Manufacturer:TDK
Type:Varistors
Description:Varistors 1210 14V 400A 2000pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | Standard |
| Product: | MLVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Voltage Rating AC: | 14 VAC |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Varistor Voltage: | 22 V |
| Clamping Voltage: | 38 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 400 A |
| Surge Energy Rating: | 1.5 J |
| Capacitance: | 2000 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 1.7 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tolerance: | 10 % |
| Type: | Ceramic Transient Voltage Suppressor |
| Width: | 2.5 mm |
| Part # Aliases: | B72530T140K62 |
| Unit Weight: | 0.003527 oz |
HOT
ZV25K1210401NIR1
Brand:Bourns

ZV40K1812601NIR1
Brand:Bourns

GMOV-20D271K
Brand:Bourns

B72214M0321K001
Brand:EPCOS / TDK

V18MLE0603NH
Brand:Littelfuse

V3.5MLA0805NH
Brand:Littelfuse

B72314S2321K101
Brand:EPCOS / TDK

V5.5MLA0805LNH
Brand:Littelfuse

V660LA100BP
Brand:Littelfuse

V240CH8T
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






