Manufacturer No:VCAS121018J390RZ
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:
Description:Varistors 1210 18V 1.6J 3100pF AECQ200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | VCAS |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1210 (3224 metric) |
| Voltage Rating AC: | 13 VAC |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Varistor Voltage: | 25.5 V |
| Clamping Voltage: | 42 V |
| Diameter: | - |
| Peak Surge Current: | 500 A |
| Surge Energy Rating: | 1.6 J |
| Capacitance: | 3100 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Height: | 1.7 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Varistors |
| Width: | 2.49 mm |
HOT
AV14K1812801NIR1
Brand:Bourns

IsoM3-175-R-L2
Brand:Bourns

VCAS120616K380DZ
Brand:KYOCERA AVX

V18MLE0805NH
Brand:Littelfuse

AVRM1608C560KT101M
Brand:TDK
TMOV20RP320EL2T7
Brand:Littelfuse

B72520E0300K062
Brand:EPCOS / TDK

B72314S2301K101
Brand:EPCOS / TDK

VTA3080518C400DZ
Brand:KYOCERA AVX

VCAS080530A650DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






