Manufacturer No:692121430000
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:USB Connectors
Description:USB Connectors WR-COM 3.0 TypeA THT 9Pin Vertical Female
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | USB Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | USB Type A Connectors |
| Type: | Type A |
| Gender: | Jack (Female) |
| Standard: | USB 3.0 |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Contacts: | 9 Contact |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Current Rating: | 1.8 A |
| Mounting Angle: | Straight |
| Mounting Style: | Panel |
| IP Rating: | - |
| Packaging: | Tray |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Gold |
| Flammability Rating: | UL 94V-0 |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Insulator Color: | Blue |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | USB Connectors |
| Series: | WR-COM |
| Shell Plating: | Nickel |
| other: | 50 |
| Subcategory: | USB Connectors |
| Unit Weight: | 0.070195 oz |
HOT
USB4105-GF-A-060
Brand:GCT

USB1086-GF-B
Brand:GCT

USB1110-30-A
Brand:GCT

USB4525-03-A
Brand:GCT

10137061-00021LF
Brand:Amphenol FCI
CX70M-24P1
Brand:Hirose Connector

GSB443133HR
Brand:Amphenol Commercial Products

USB1100-30-A
Brand:GCT

USB4125-GF-A-0190
Brand:GCT

1734753-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






