Manufacturer No:PSMN013-60HSX
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET PSMN013-60HS/SOT1205/LFPAK56D
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFPAK-56D-8 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 60 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 40 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 10 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 4 V |
| Qg - Gate Charge: | 30.1 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 64 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | 934665390115 |
HOT
2SA1941-O(Q)
Brand:Toshiba
BC54-16PAS-QX
Brand:Nexperia

F3L225R12W3H3B11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IPT015N10NF2SATMA1
Brand:Infineon Technologies

NJVMJK31CTWG
Brand:onsemi
FF1800R23IE7PBPSA1
Brand:Infineon Technologies

IAUTN06S5N008TATMA1
Brand:Infineon Technologies
BC54-10PAS-QX
Brand:Nexperia

PSMN025-100HSX
Brand:Nexperia
IKY120N65EH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






