Manufacturer No:MRF422
Manufacturer:MACOM
Type:RF Bipolar Transistors
Description:RF Bipolar Transistors 2-30MHz 150Watts 28Volt Gain 10dB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | RF Bipolar Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | Bipolar Power |
| Technology: | Si |
| Transistor Polarity: | NPN |
| Operating Frequency: | 30 MHz |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 15 |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 40 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | 3 V |
| Continuous Collector Current: | 20 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Configuration: | Single |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Package / Case: | 211-11 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | MACOM |
| Maximum DC Collector Current: | 30 A |
| Pd - Power Dissipation: | 290 W |
| Product Type: | RF Bipolar Transistors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Transistors |
| Type: | RF Bipolar Power |
| Unit Weight: | 0.808068 oz |
HOT
CGH40025F
Brand:Wolfspeed
QPD1028
Brand:Qorvo

MRFE6VP61K25HR6
Brand:NXP Semiconductors

QPD1029L
Brand:Qorvo

MRF134
Brand:MACOM
QPD2025D
Brand:Qorvo

BFP420H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

MRF171A
Brand:MACOM

CGH40010F
Brand:Wolfspeed

QPD2080D
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






