Manufacturer No:QPD0005MTR13
Manufacturer:Qorvo
Type:RF JFET Transistors
Description:RF JFET Transistors 2.5-5.0GHz 8W 48V GaN Transistor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF JFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Type: | HEMT |
| Technology: | GaN-on-SiC |
| Operating Frequency: | 2.5 GHz to 5 GHz |
| Gain: | 18.6 dB |
| Output Power: | 37.7 dBm |
| Package / Case: | 4.5 mm x 4 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Qorvo |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF JFET Transistors |
| Series: | QPD0005M |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Transistors |
| Part # Aliases: | QPD0005M |
HOT
QPD0007SR
Brand:Qorvo

QPD1010
Brand:Qorvo

BFP760H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

QPD1016L
Brand:Qorvo

QPD1015L
Brand:Qorvo

QPD1000
Brand:Qorvo

CGH40010F
Brand:Wolfspeed

BFP420H6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies
NPT2022
Brand:MACOM

MRF171A
Brand:MACOM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






