Manufacturer No:1382378
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Current Transformers
Description:Current Transformers PACT SPC-20-1A-D13
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Current Transformers |
| Current Rating: | 20 A |
| Termination Style: | Wire Terminals |
| Length: | 22 mm |
| Width: | 73 mm |
| Height: | 35 mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Core Size: | 13 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Output Current: | 1 A |
| Power Rating: | 200 mVA |
| Product Type: | Current Transformers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Transformers |
HOTPMS9505.070NLT
Brand:Pulse Electronics

78931812523
Brand:Wurth Elektronik

PG1895NLT
Brand:Pulse Electronics
PMS9505.125NLT
Brand:Pulse Electronics

78931812515
Brand:Wurth Elektronik

1382387
Brand:Phoenix Contact

750318616
Brand:Wurth Elektronik

750319496
Brand:Wurth Elektronik

750317493
Brand:Wurth Elektronik

749080010
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






