Manufacturer No:B59102R0070A010
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 70C 400V 130ohms PTC for Heating Apps
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59102 |
| Resistance: | 700 Ohms |
| Tolerance: | 50 % |
| Mounting Style: | Clamp Mount |
| Termination Style: | Pressure Contacts |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 35 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage: | 230 V |
| Width: | 6.2 mm |
| Part # Aliases: | B59102R70A10 |
| Unit Weight: | 0.087127 oz |
HOTTFPT0805L2201FM
Brand:Vishay / Dale

B59890C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCEL17R251SBE
Brand:Vishay / BC Components

PRG21AR150MS5RA
Brand:Murata Electronics

B59880C0160A070
Brand:EPCOS / TDK

B59641A0075A062
Brand:EPCOS / TDK

B59300M1120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59052D1120A040
Brand:EPCOS / TDK

B59053A0180A010
Brand:EPCOS / TDK
TFPT0805L2201FV
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






