Manufacturer No:PTCEL17R121NBE
Manufacturer:Vishay
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC PTCEL17EL 120ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTCEL |
| Resistance: | 120 Ohms |
| Tolerance: | 30 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Diameter: | 17 mm |
| Lead Diameter: | 0.8 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 460 VAC |
| Voltage Rating DC: | 650 VDC |
| Width: | 7.5 mm |
| Unit Weight: | 0.201062 oz |
HOT
PRG21BB220MB1RK
Brand:Murata Electronics

B59875C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BG471QS5RB
Brand:Murata Electronics

B59884C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59008C0100A040
Brand:EPCOS / TDK

B59880C0130A070
Brand:EPCOS / TDK

B59754B0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59970C0080A070
Brand:EPCOS / TDK
YQS5868PTF
Brand:Amphenol Advanced Sensors

PRG21BC4R7MS5RA
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






