Manufacturer No:MM104J1F
Manufacturer:Littelfuse
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC NTC 100K OHM +/-1%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MM |
| B Parameter: | 3892 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 220 C |
| Diameter: | 0.053 in |
| Length: | 0.075 in |
| Width: | 0.053 in |
| Height: | 0.049 in |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | - 4.4 % / C |
| Tradename: | US Sensor |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.005046 oz |
HOTNTCC200E4472FT
Brand:Vishay / BC Components

B57550G0503F000
Brand:EPCOS / TDK

B57561G0103F000
Brand:EPCOS / TDK
NTCS0603E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0603N11N3002JE
Brand:Vishay / Dale
NTCLE203E3272GB0A
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474HHT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3124SMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502GLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3683HHT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






