Manufacturer No:74651174R
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Terminals
Description:Terminals WR-THRSH THR SHANK M4 11mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Screw Terminals |
| Type: | Terminal with External Thread |
| Stud / Tab Size: | M4 |
| Termination Style: | Through Hole |
| Mounting Style: | PCB |
| Gender: | Male |
| Insulation: | Not Insulated |
| Color: | - |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Brass |
| Series: | WP-THRSH |
| Tradename: | REDCUBE Terminals |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Current Rating: | 50 A |
| Insulation Material: | Not Insulated |
| Length: | 7 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 350 |
| Subcategory: | Terminals |
| Width: | 7 mm |
| Unit Weight: | 0.065962 oz |
HOT
327638
Brand:TE Connectivity

5-963860-1
Brand:TE Connectivity

1016663
Brand:Phoenix Contact

225677-E
Brand:TE Connectivity / ERNI

696422-4
Brand:TE Connectivity

19600-1302
Brand:Molex

2-520182-2
Brand:TE Connectivity / AMP

61944-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2-520128-2
Brand:TE Connectivity / AMP

521368-2
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






