Manufacturer No:8000072435
Manufacturer:Weidmuller
Type:Pluggable Terminal Blocks
Description:Pluggable Terminal Blocks MHS 5/05 V T3 B T
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Pluggable Terminal Blocks |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 5 Position |
| Pitch: | 5 mm |
| Connection Method: | Plug-in |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Current Rating: | 25.3 A |
| Voltage Rating: | 400 V |
| Series: | Omnimate 4.0 MHS |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Weidmuller |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Tin |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Height: | 17.2 mm |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Length: | 11.9 mm |
| Product Type: | Pluggable Terminal Blocks |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Tradename: | Omnimate |
| Width: | 26.38 mm |
HOT
1SNA115657R2500
Brand:TE Connectivity
8000072510
Brand:Weidmuller
2753960000
Brand:Weidmuller
1SNA110491R1700
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1278794
Brand:Phoenix Contact
8000072514
Brand:Weidmuller

1058940
Brand:Phoenix Contact

1SNA115561R1500
Brand:TE Connectivity / Entrelec
1SNA199289R0200
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1SNA115987R0100
Brand:TE Connectivity / Entrelec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






