Manufacturer No:1333821
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Pluggable Terminal Blocks
Description:Pluggable Terminal Blocks LPTA 16/ 4-100-ZB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Pluggable Terminal Blocks |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Number of Positions: | 4 Position |
| Pitch: | 10 mm |
| Connection Method: | Push-In |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Current Rating: | 76 A |
| Voltage Rating: | 1 kV |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Green |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Tin |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 45.8 mm |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Length: | 41.9 mm |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Product Type: | Pluggable Terminal Blocks |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Width: | 37.4 mm |
HOTMAPC-A1500-AS000
Brand:MACOM
8000078341
Brand:Weidmuller
8000078356
Brand:Weidmuller

1SNA125116R0100
Brand:TE Connectivity
2847370000
Brand:Weidmuller
2674530000
Brand:Weidmuller
1SNA115185R0500
Brand:TE Connectivity / Entrelec
2751100000
Brand:Weidmuller
8000078337
Brand:Weidmuller

1SNA115987R0100
Brand:TE Connectivity / Entrelec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






