Manufacturer No:1333826
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Pluggable Terminal Blocks
Description:Pluggable Terminal Blocks LPTA 16/ 7-100-ZB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Pluggable Terminal Blocks |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Number of Positions: | 7 Position |
| Pitch: | 10 mm |
| Connection Method: | Push-In |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Current Rating: | 76 A |
| Voltage Rating: | 1 kV |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Green |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Tin |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 45.8 mm |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Length: | 71.9 mm |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Product Type: | Pluggable Terminal Blocks |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Width: | 37.4 mm |
HOT
1SNA115498R1700
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1326583
Brand:Phoenix Contact

1SNA115986R0000
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1333872
Brand:Phoenix Contact

1205492
Brand:Phoenix Contact

2817980000
Brand:Weidmuller

1058940
Brand:Phoenix Contact
8000078347
Brand:Weidmuller
2753960000
Brand:Weidmuller
2674580000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






