Manufacturer No:2847600000
Manufacturer:Weidmuller
Type:DIN Rail Terminal Blocks
Description:DIN Rail Terminal Blocks AL3C 2.5 PE PE terminal PUSH IN 2.5 mm 800 V Number of connections: 3 Number of levels: 1 Green/yellow orange
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | DIN Rail Terminal Blocks |
| RoHS: | Details |
| Type: | Fedd Through Terminal Block |
| Current Rating: | 24 A |
| Voltage Rating: | 800 V |
| Wire Gauge Min: | 26 AWG |
| Wire Gauge Max: | 12 AWG |
| Connection Method: | Push-In |
| Color: | Green Yellow |
| Housing Material: | Wemid |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Length: | 48 mm |
| Width: | 5.1 mm |
| Height: | 68 mm |
| Series: | A Series |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Weidmuller |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 60 C |
| Product Type: | DIN Rail Terminal Blocks |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Tradename: | Klippon |
| Wire Gauge Range: | 26 AWG to 12 AWG |
| Part # Aliases: | AL3C 2.5 PE |
HOT
1333870
Brand:Phoenix Contact

1SNA115166R1100
Brand:TE Connectivity / Entrelec
1SNA290350R2100
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1333817
Brand:Phoenix Contact

1333821
Brand:Phoenix Contact

1SNA115495R0400
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1SNA115657R2500
Brand:TE Connectivity

1SNA115686R1300
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1SNA115479R2300
Brand:TE Connectivity / Entrelec
2847600000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






