Manufacturer No:EVP-6AWD40
Manufacturer:Panasonic
Type:Tactile Switches
Description:Tactile Switches 10uA 2VDC 500mOhm SMD Top Push Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Tactile Switches |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Switch Function: | ON - OFF |
| Operating Force: | 3 N |
| Voltage Rating DC: | +/- 2 VDC to +/- 15 VDC |
| Contact Form: | SPST |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Length: | 3.3 mm |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 0.6 mm |
| Series: | EVP-AW |
| Life: | 300000 Cycle |
| IP Rating: | IP67 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Panasonic |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product: | Tactile Switches |
| Product Type: | Tactile Switches |
| other: | 20000 |
| Subcategory: | Switches |
| Travel: | 3.3 N |
HOT
09-400009.10648
Brand:EAO
SKSTAJE010
Brand:Alps Alpine
MRSSV0DG10SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

ZFBT-4R2G+
Brand:Mini-Circuits

D2EW-B03H
Brand:Omron Electronics

MRSSV0DR16SMGWTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

EVP-BK2A6B000
Brand:Panasonic

09-400009.10240
Brand:EAO

09-410005.1S0021
Brand:EAO

09-430049.10238
Brand:EAO
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






