Manufacturer No:435441019830
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Tactile Switches
Description:Tactile Switches WS-TASV Tact Switch Washable 4.1x2.8x1.9 mm SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Tactile Switches |
| RoHS: | Details |
| Illuminated: | Non-Illuminated |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Actuator: | Rectangular |
| Switch Function: | ON - OFF |
| Operating Force: | 300 g |
| Current Rating: | 50 mA |
| Voltage Rating DC: | 32 VDC |
| Ground Terminal: | Yes |
| Contact Form: | SPST |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Length: | 4.1 mm |
| Width: | 2.8 mm |
| Height: | 1.9 mm |
| Series: | WS-TASV |
| Life: | 150000 Cycles |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Actuator Length: | 2.2 mm |
| Actuator Material: | Polyamide (PA) |
| Actuator Style: | Rectangular |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Contact Plating: | Silver |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Product: | Tactile Switches |
| Product Type: | Tactile Switches |
| other: | 7000 |
| Subcategory: | Switches |
| Type: | SMT Tact Switch |
HOT
D41L-2YDAE-N2
Brand:Omron Automation and Safety

R574G13425
Brand:Radiall

09-400005.11204
Brand:EAO

MRSSV1DR16SMGWTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

1-1571983-3
Brand:TE Connectivity

09-400005.11656
Brand:EAO

D2LS-21(10M)
Brand:Omron Electronics
DSR2215GD612
Brand:C&K

09-400009.11865
Brand:EAO

418121270810
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






