Manufacturer No:MAX4782ETE+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Multiplexer Switch ICs
Description:Multiplexer Switch ICs High-Speed Low-Voltage 0.7Ohm CMOS Analog Switches/Multiplexers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX4782 |
| Product: | Multiplexers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFN-16 EP |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Configuration: | 2 x 4:1 |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | - |
| Maximum Dual Supply Voltage: | - |
| On Resistance - Max: | 1 Ohms |
| On Time - Max: | 25 ns |
| Off Time - Max: | 15 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 0.73 mm |
| Length: | 3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Pd - Power Dissipation: | 1.349 W |
| Product Type: | Multiplexer Switch ICs |
| Propagation Delay Time: | 25 ns |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Current - Max: | 1 uA |
| Supply Type: | Single Supply |
| Width: | 3 mm |
| Part # Aliases: | MAX4782 |
| Unit Weight: | 0.008709 oz |
HOT
MAX14917AFM+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BTS72004EPAXUMA1
Brand:Infineon Technologies

DG506ACWI+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MUX36D04IRUMR
Brand:Texas Instruments

TMUX7234PWR
Brand:Texas Instruments
TPS22811LRPWR
Brand:Texas Instruments

TMUXHS4212RKSR
Brand:Texas Instruments

STELPD01PUR
Brand:STMicroelectronics

IPS2050HTR-32
Brand:STMicroelectronics

IPS1025HTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






