Manufacturer No:TMUX1121DGKR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Analog Switch ICs
Description:Analog Switch ICs 3-pA on-state leakage current 5-V 1:1 (SPST) 2-channel precision switches (active high) 8-VSSOP -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Analog Switch ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VSSOP-8 |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Configuration: | 2 x SPST |
| On Resistance - Max: | 4 Ohms |
| Supply Voltage - Min: | 1.08 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | - |
| Maximum Dual Supply Voltage: | - |
| On Time - Max: | - |
| Off Time - Max: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Type: | Analog Switch ICs |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Current - Max: | 1 uA |
| Supply Type: | Single Supply |
| Switch Continuous Current: | 30 mA |
| Unit Weight: | 0.001016 oz |
HOT
MAX4729EXT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TMUX1134PWR
Brand:Texas Instruments

IPS8160HQ-1
Brand:STMicroelectronics

MIC2039EYM6-TR
Brand:Microchip Technology
TPS22950CQDDCRQ1
Brand:Texas Instruments

LTC9101AUF-2#PBF
Brand:Analog Devices
SLG59H1405V
Brand:Renesas / Dialog

TPD1030F(TE12L,Q)
Brand:Toshiba

LTC4296AUK-1#PBF
Brand:Analog Devices

IPS2050HTR-32
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






