Manufacturer No:BTS722204ESPXUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Switch ICs - Power Distribution
Description:Power Switch ICs - Power Distribution
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS: | Details |
| Type: | Controller |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Output Current: | 7 A |
| Current Limit: | - |
| On Resistance - Max: | 9 mOhms |
| On Time - Max: | 125 us |
| Off Time - Max: | 150 us |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSDSO-24 |
| Series: | BTS72220 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Power Switch ICs |
| Product Type: | Power Switch ICs - Power Distribution |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Part # Aliases: | BTS72220-4ESP SP005582328 |
HOT
TMUX7219DGKR
Brand:Texas Instruments

LTC9102AUKJ#PBF
Brand:Analog Devices
TPS7H2201Y/EM
Brand:Texas Instruments

BTG70501EPLXUMA1
Brand:Infineon Technologies

LTC9101AUF-2#PBF
Brand:Analog Devices
BTS722204ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

SN3257QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

ADG7421FBCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

MIC2039EYM6-TR
Brand:Microchip Technology
BTS710336ESPXUMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






