Manufacturer No:1250A-3S-600
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Surge Suppressors AC SPD 3W-G690VAC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 1250A |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Surge Protectors |
| Type: | Surge Protective Device |
| Voltage Rating: | 690 V |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Approvals: | UL |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 90 mm |
| IP Rating: | IP20 |
| Length: | 64.3 mm |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 54 mm |
HOT
DS72US-120S/G
Brand:Citel

2881007
Brand:Phoenix Contact

TBU-DB055-100-WH-Q
Brand:Bourns

TBU-DT085-500-WH
Brand:Bourns

DS240S-230/G
Brand:Citel

2817990
Brand:Phoenix Contact
B180-12D3
Brand:Citel

2882776
Brand:Phoenix Contact
DLA-12D3-Ex
Brand:Citel

DLA-06D3
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






