Manufacturer No:A82.259HYC.002F8
Manufacturer:Apacer
Type:Solid State Drives - SSD
Description:Solid State Drives - SSD SATA MO-300B BICS5 SLC-LiteX 40GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apacer |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | SH250-300B |
| Memory Size: | 40 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | MO-300 |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 29.85 mm x 26.8 mm x 3.85 mm |
| Sustained Write: | 460 MB/s |
| Sustained Read: | 550 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Active Mode Current: | 360 mA |
| Brand: | Apacer |
| Code Name: | LDPC |
| Connector Type: | 52-pin mSATA |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
AN2.112HHG.00118
Brand:Apacer

B72.22CHGU.00124
Brand:Apacer

SDASB8Y-256G-1122
Brand:SanDisk

A32.25CHGB.002ES
Brand:Apacer

OM4P0S3256Q-A0
Brand:Kingston

B92.22CHGV.00324
Brand:Apacer

SSDPF2KX019T1M1
Brand:Solidigm

B92.945KGU.00202
Brand:Apacer

IKVP80ES/960G
Brand:Kingston

SFU3008GC2PE2TO-E-GE-912-HS0
Brand:Swissbit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






