Manufacturer No:1525
Manufacturer:Adafruit
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Huge 6V Solar Panel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Output Power: | 6 W |
| Maximum Output Current: | 930 mA |
| Maximum Output Voltage: | 6 V |
| Length: | 220 mm |
| Width: | 175 mm |
| Thickness: | 5 mm |
| Brand: | Adafruit |
| Product: | Solar Panels |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
| Type: | Monocrystalline |
| Unit Weight: | 8 oz |
HOT
FIT0333
Brand:DFRobot

MPT6-150
Brand:PowerFilm
AM-8804CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

3809
Brand:Adafruit
AM-5815CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

CS-MPSOLAR-06
Brand:Crowd Supply
AM-1522CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-5610CAR
Brand:Panasonic Battery

PIS-0572
Brand:Crowd Supply
AM-1407CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






