Manufacturer No:114992711
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells High-efficiency Waterproof PV-12W Solar Panel w/ Brackets for Easy Installation
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| Output Power: | 12 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 350 mm |
| Width: | 250 mm |
| Thickness: | 25 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 350 mm x 250 mm x 25 mm |
| Isc - Short Circuit Current: | 1 A |
| Product: | Solar Module |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Solar Panel |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 14 V |
HOT
2885472
Brand:Phoenix Contact

PRT-13782
Brand:SparkFun
AM-1713CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-5902CAR
Brand:Panasonic Battery

5367
Brand:Adafruit
BWA-SOLAR PANEL 3W
Brand:Banner Engineering

313070001
Brand:Seeed Studio
AM-1606CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

LL200-2.4-75
Brand:PowerFilm

313070002
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






