Manufacturer No:AD6PS-1+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning PWR SPLTR CMBD / SURF MT/ RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Splitter Filter Modules |
| Frequency: | 250 MHz |
| Frequency Range: | 2 MHz to 250 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 9.78 mm x 7.87 mm x 5.46 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | AD6PS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 0.6 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Power Splitter/Combiner |
HOT
BBFCG2-372+
Brand:Mini-Circuits

SCP-2-1+
Brand:Mini-Circuits
EQY-15-24+
Brand:Mini-Circuits

QPQ4900TR7
Brand:Qorvo

B39612B8382L210
Brand:RF360

X4BD130LTI
Brand:Anaren
RBP-650A+
Brand:Mini-Circuits
BFCQ-1932+
Brand:Mini-Circuits
BFCQ-1892+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-7851+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






