Manufacturer No:LFCG-2600+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning LOW PASS FLTR / SURF MT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Low Pass Filters |
| Frequency Range: | DC to 2600 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | LFCG |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 1.1 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | LTCC |
| Unit Weight: | 0.042579 oz |
HOT
B39612B8382L210
Brand:RF360

X4BD40L1-50100G
Brand:Anaren

LFCN-160+
Brand:Mini-Circuits

RLP-83+
Brand:Mini-Circuits

TCW1-133+
Brand:Mini-Circuits

QCS-592+
Brand:Mini-Circuits

VLFG-2750+
Brand:Mini-Circuits
EQY-15-24+
Brand:Mini-Circuits

BBFCG2-372+
Brand:Mini-Circuits
BFCQ-2872+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






