Manufacturer No:114992738
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules RPLiDAR S2 Low Cost 360 Degree Laser Range Scanner - 30M Range
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | Large Scale Scanner |
| Sensing Distance: | 10 m 30 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 400 mA |
| Interface Type: | UART |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Product: | Scanners |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Tool Is For Evaluation Of: | RPLIDAR |
HOTQT50R-EU-RHQ
Brand:Banner Engineering

114993071
Brand:Seeed Studio

110991068
Brand:Seeed Studio

SST-BCA1HH
Brand:ATC Diversified Electronics

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

DLP-TH1C
Brand:DLP Design

SEN-18009
Brand:SparkFun
XM125
Brand:Acconeer

114090021
Brand:Seeed Studio

PIR-02
Brand:OSEPP Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






