Manufacturer No:SEK001
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensor Development Tools
Description:Pressure Sensor Development Tools Sensor Evaluation Kit for HSCSSCRSC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Pressure Sensor Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Kits |
| Type: | Pressure Sensor |
| Tool Is For Evaluation Of: | HSC RSC SSC Series |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Brand: | Honeywell |
| Dimensions: | 68.5 mm x 53.3 mm |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Product Type: | Pressure Sensor Development Tools |
| Series: | RSC |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Tradename: | TruStability |
| Unit Weight: | 1.544382 oz |
HOT
AS7343 EVK
Brand:ams OSRAM

MAXREFDES104#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SATEL-VL53L4CD
Brand:STMicroelectronics
EV12V09A
Brand:Microchip Technology
EV30P71A
Brand:Microchip Technology

BMP581 Shuttle Board 3.0
Brand:Bosch Sensortec

ADIS16505-1/PCBZ
Brand:Analog Devices

TSL2520-EVM
Brand:ams OSRAM

TMD2755-EVM
Brand:ams OSRAM

Mira050 Raspberry Pi EVK
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






