Manufacturer No:ATECC608B-RBHCZ-T
Manufacturer:Microchip
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs ECC/ECDH 10Kb 3-CONTACT SWI T/R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Interface Type: | I2C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Microchip Technology |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 1 mA |
| Type: | Secure Element |
HOT
ATECC108A-SSHCZ-T
Brand:Microchip Technology

ECC204-MAVCZ-T
Brand:Microchip Technology

AT97SC3204-X2M6-00
Brand:Microchip Technology

SLB9665TT20FW563XUMA3
Brand:Infineon Technologies

SLS32AIA010MLUSON10XTMA2
Brand:Infineon Technologies

SE050E2HQ1/Z01Z3Z
Brand:NXP Semiconductors

DS28EL22Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ATECC508A-MAHCZ-S
Brand:Microchip Technology

ATECC508A-SSHAW-T
Brand:Microchip Technology

AT97SC3204-U2MA-10
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






