Manufacturer No:ATECC608B-SSHDA-B
Manufacturer:Microchip
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs ECC/ECDH I2C SOIC Bulk
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| RoHS: | Details |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Interface Type: | I2C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Microchip Technology |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 1 mA |
| Type: | Secure Element |
HOT
ATECC608A-SSHDA-T
Brand:Microchip Technology

ATSHA204A-SSHDA-T
Brand:Microchip Technology

ATECC508A-MAHCZ-S
Brand:Microchip Technology

DS28E10R+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

W74M12JWSSIQ
Brand:Winbond

SLB9665TT20FW563XUMA3
Brand:Infineon Technologies
ECC204-SSVCZ-T
Brand:Microchip Technology

STSAFA110DFSPL02
Brand:STMicroelectronics
ST33HTPH2E32AHD0
Brand:STMicroelectronics

DS28E15P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






