Manufacturer No:CY7C1413KV18-250BZXI
Manufacturer:Infineon
Type:SRAM
Description:SRAM 36MB (2Mx18) 1.8v 250MHz QDR II SRAM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | SRAM |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 36 Mbit |
| Organization: | 2 M x 18 |
| Maximum Clock Frequency: | 250 MHz |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 470 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-165 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Memory Type: | QDR |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| Series: | CY7C1413KV18 |
| other: | 272 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Type: | Synchronous |
HOT
CY7C1019D-10VXIT
Brand:Infineon Technologies

GS832236AD-150I
Brand:GSI Technology

CY7C1079DV33-12BAXI
Brand:Infineon Technologies

CY62128ELL-45ZXI
Brand:Infineon Technologies

23LCV1024T-I/ST
Brand:Microchip Technology

GS880Z32CGT-150
Brand:GSI Technology

CY62148ESL-55ZAXIT
Brand:Infineon Technologies

IS61NLF102436B-6.5TQLI
Brand:ISSI

CY62148EV30LL-45BVXIT
Brand:Infineon Technologies

R1LP5256ESA-5SI#B1
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






