Manufacturer No:TNPW040239K0FHED
Manufacturer:Vishay
Type:Thin Film Resistors
Description:Thin Film Resistors - SMD TNPW0402 39K0 1% T-2 ET7 E3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thin Film Resistors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Series: | TNPW e3 |
| Resistance: | 39 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Power Rating: | 100 mW (1/10 W) |
| Case Code - in: | 0402 |
| Case Code - mm: | 1005 |
| Temperature Coefficient: | 50 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay |
| Height: | 0.35 mm |
| Length: | 1 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product: | Thin Film Chip Resistors |
| Product Type: | Thin Film Resistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Resistors |
| Technology: | Thin Film |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 0.5 mm |
| Unit Weight: | 0.000023 oz |
HOTRCA04021K20JNED
Brand:Vishay / Draloric
RP0505CT-50R0GN-96TR
Brand:Vishay / Barry Industries

3504G3A18K2FTDF
Brand:TE Connectivity / Holsworthy

ERA-8VRB3302V
Brand:Panasonic
RP0603CT-50R0GN-96TR
Brand:Vishay / Barry Industries

3504G3A3K32FTDF
Brand:TE Connectivity / Holsworthy

ERA-8KEB3923V
Brand:Panasonic

ERA-2VPB3922X
Brand:Panasonic

ERA-8VRB1072V
Brand:Panasonic

TNPW040273K2DEED
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






