Manufacturer No:RP0505CT-50R0GN-96TR
Manufacturer:Vishay
Type:Thick Film Resistors
Description:Thick Film Resistors - SMD 0505 50ohms 2% 0.15W BeO Wraparound
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thick Film Resistors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Series: | RP |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 350 mW |
| Tolerance: | 2 % |
| Application: | General Purpose |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Vishay / Barry Industries |
| Height: | 0.38 mm |
| Length: | 1.27 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product: | Thick Film Resistors SMD |
| Product Type: | Thick Film Resistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Resistors |
| Technology: | Thick Film |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 0.6 mm |
HOT
ERA-8VRB3922V
Brand:Panasonic

ERA-8PEB1823V
Brand:Panasonic

WSL39211L000JEA
Brand:Vishay / Dale
RP0505CT-50R0GN-96TR
Brand:Vishay / Barry Industries

WSL25122L000FED
Brand:Vishay / Dale

ERA-2VPB1542X
Brand:Panasonic

3504G3A5K76FTDF
Brand:TE Connectivity / Holsworthy

PML10EZPJV1L0
Brand:ROHM Semiconductor

ERA-2VRB3922X
Brand:Panasonic
RP1206CT-50R0GN-96TR
Brand:Vishay / Barry Industries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






