Manufacturer No:0ZRC0040FF1E
Manufacturer:Bel
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bel |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | 0ZRC |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Hold Current: | 400 mA |
| Maximum Voltage: | 90 VDC |
| Trip Current: | 800 mA |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 1.29 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lead Spacing: | 5.1 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bel Fuse |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Type: | PTC Resettable Fuses |
HOT
MINIASMDC075F/24-2
Brand:Littelfuse

MF-LSMF500/16X-2
Brand:Bourns

0402L010SLKR
Brand:Littelfuse

MF-NSMF035X-2
Brand:Bourns

0ZRE0016FF1C
Brand:Bel Fuse

0805L300SLTHYR
Brand:Littelfuse

MICROSMD005F-2
Brand:Littelfuse

MF-LSMF300/24X-2
Brand:Bourns

zeptoSMDC0015F
Brand:Littelfuse

ASMDC050F-2
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






