Manufacturer No:SMDC030F-2
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC SMDC030F-2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | SMDC |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 300 mA |
| Maximum Voltage: | 60 VDC |
| Trip Current: | 600 mA |
| Current Rating - Max: | 10 A |
| Resistance: | 3.4 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.9 mm |
| Length: | 7.7 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 1.5 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | PolySwitch |
| Width: | 5.3 mm |
| Part # Aliases: | RF4438-000 |
HOT
0603L300/9SLYR
Brand:Littelfuse

MINISMDC110F/24-2
Brand:Littelfuse

MF-LSMF075X-2
Brand:Bourns

1206L050/24WR
Brand:Littelfuse

RF4563-000
Brand:Littelfuse

MF-RX135/72-0-14
Brand:Bourns

MF-USHT020KX-2
Brand:Bourns

0402L035SLKR
Brand:Littelfuse
RF5052-000
Brand:Littelfuse

MF-MSMF150/12-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






