Manufacturer No:RF4525-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC NANO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 250 mA |
| Maximum Voltage: | 16 VDC |
| Trip Current: | 580 mA |
| Current Rating - Max: | 100 A |
| Resistance: | 2.1 Ohms |
| Package / Case: | 1307 (3418 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 600 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Part # Aliases: | NANOASMDC025F-2 |
HOT
MF-LSMF300/16X-2
Brand:Bourns

MICROSMD005F-2
Brand:Littelfuse

MF-USHT050KX-2
Brand:Bourns
1812L035/30DR
Brand:Littelfuse

MF-LSMF400/16X-2
Brand:Bourns

ASMDC050F-2
Brand:Littelfuse

1206L050/24WR
Brand:Littelfuse

picoASMDCH020F
Brand:Littelfuse

MF-LSMF200/24X-2
Brand:Bourns

MF-LSMF500/16X-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






