Manufacturer No:0603L003/36YR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | 0603L |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 30 mA |
| Maximum Voltage: | 36 VDC |
| Trip Current: | 90 mA |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | + 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
HOT
NIS5132MN1TXG
Brand:onsemi

MF-LSMF330/24X-2
Brand:Bourns

MF-NSHT020KX-2
Brand:Bourns

MF-SM125-2
Brand:Bourns

MF-USHT020KX-2
Brand:Bourns

0ZRC0250FF1A
Brand:Bel Fuse

MINISMDC014F-2
Brand:Littelfuse

MF-USHT050KX-2
Brand:Bourns

MF-R600-0-14
Brand:Bourns

MF-NSML500/6-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






