Manufacturer No:DCNLEV50-CA
Manufacturer:Littelfuse
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 50A 900V 24V COIL BM AUX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 50 A |
| Coil Current: | 250 mA |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Copper Alloy (Cu) |
| Series: | DCNLEV50 |
| Length: | 54 mm |
| Width: | 53.9 mm |
| Height: | 52.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Rating: | 900 V |
| Contact Termination: | Screw |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Relays |
HOTIMB03IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

29-011-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

PYFZ-14
Brand:Omron Automation and Safety

G9SA-301 AC100-240
Brand:Omron Automation and Safety

G5PZ-1A-X DC24
Brand:Omron Electronics

1416010-1
Brand:TE Connectivity / Raychem
G2RV-ST700 AC230
Brand:Omron Automation and Safety

RM1D060D100
Brand:Carlo Gavazzi
G2RV-ST700-AP DC24
Brand:Omron Automation and Safety

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






