Manufacturer No:2320571
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Redundancy Modules
Description:Redundancy Modules QUINT4-CAP24DC10/8KJ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Redundancy Modules |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Input Type: | 1-Phase / Single Phase |
| Output Power: | 240 W |
| Input Voltage: | 24 V |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 V |
| Output Current-Channel 1: | 10 A |
| Length: | 125 mm |
| Width: | 118 mm |
| Height: | 130 mm |
| Series: | QUINT 4 |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product: | Isolated |
| Product Type: | Redundancy Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Redundancy Modules |
| Tradename: | QUINT |
| Part # Aliases: | QUINT4-CAP/24DC/10/8KJ |
| Unit Weight: | 4 lbs |
HOT
2320186
Brand:Phoenix Contact
0M-STEU400W0
Brand:Schneider Electric

1043418
Brand:Phoenix Contact
0M-STSU30HZ4
Brand:Schneider Electric
0M-STEU200Z0
Brand:Schneider Electric
0M-STEU200L1
Brand:Schneider Electric

2907913
Brand:Phoenix Contact
0M-STEU400G1APC
Brand:Schneider Electric
0M-STEU400Z1
Brand:Schneider Electric
0M-STSU630QZ4
Brand:Schneider Electric
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






