Manufacturer No:MIC5000BFLMGNHWS
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 50ohms 1% 200ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MIC |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 125 mW (1/8 W) |
| Tolerance: | 1 % |
| Temperature Coefficient: | 200 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Voltage Rating: | 100 V |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.254 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Electro-Films |
| Case Code - in: | 0402 |
| Case Code - mm: | 1005 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Resistors |
| Technology: | Thin Film |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Thin Film Microwave Resistor |
| Unit Weight: | 0.000023 oz |
HOT
A100N50X4A
Brand:Anaren

C20A50Z4
Brand:Anaren
FC0402E1001DTT5
Brand:Vishay / Thin Film

CH0402-50RJNPA
Brand:Vishay / Sfernice
FCHP0402E1000BBT1
Brand:Vishay

FC0402E1320BBT5
Brand:Vishay / Thin Film

LT12010T0050JBK
Brand:KYOCERA AVX

MIC5000BFLMGNHWS
Brand:Vishay / Electro-Films

TV0404CT-50R0JN-91TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CZ13737T0050GTR
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






