Manufacturer No:IM03NS
Manufacturer:TE Connectivity
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays 140 MW 5 V 11
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 5 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Power Consumption: | 140 mW |
| Series: | IM |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Coil Current: | 28.09 mA |
| Coil Resistance: | 178 Ohms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating: | 2 A |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | 1-1462038-3 |
| Unit Weight: | 0.039930 oz |
HOT
IM01GR
Brand:TE Connectivity / P&B

G6K-2F-RF-DC4.5
Brand:Omron Electronics
712M4-12/Q
Brand:Teledyne Relays

G6K-2F-RF-V DC4.5
Brand:Omron Electronics

G6K-2F-RF-V DC5
Brand:Omron Electronics

IMB06CTS
Brand:TE Connectivity / Axicom

ARS1212
Brand:Panasonic Industrial Devices

3-1462051-1
Brand:TE Connectivity / P&B

IM04TS
Brand:TE Connectivity / P&B
G6K-2F-RF-S-DC4.5
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






