Manufacturer No:IM26TS
Manufacturer:TE Connectivity
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays IM RELAY 50mW 12V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Frequency: | 900 MHz |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 50 mW |
| Isolation: | - 18.8 dB |
| Insertion Loss: | - 0.33 dB |
| Series: | IM Relay |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | TE Connectivity / Axicom |
| Coil Resistance: | 2.88 kOhms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Material: | Palladium Ruthenium (PdRu) with Gold Plating |
| Contact Rating: | 2 A at 30 VDC |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| VSWR: | 1.49 |
| Part # Aliases: | 3-1462039-2 |
| Unit Weight: | 0.264555 oz |
HOT
HF3 76
Brand:TE Connectivity / P&B

ARS14A12
Brand:Panasonic Industrial Devices
G6K-2F-RF-S-TR03 DC4.5
Brand:Omron Electronics

G6K-2F-RF-TR03 DC4.5
Brand:Omron Electronics

ARS344H
Brand:Panasonic Industrial Devices

IM26TS
Brand:TE Connectivity / Axicom

IMB06CTS
Brand:TE Connectivity / Axicom

IM05TS
Brand:TE Connectivity / Axicom

HF3 53
Brand:TE Connectivity / P&B

IM02TS
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






