Manufacturer No:0807SQ-17NGLC
Manufacturer:Coilcraft
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 17nH Unshld 2% 2.7A 9mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Coilcraft |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wirewound |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1.829 mm x 1.524 mm x 2.286 mm |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 17 nH |
| Tolerance: | 2 % |
| Maximum DC Current: | 2.7 A |
| Maximum DC Resistance: | 9 mOhms |
| Saturation Current: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Q Minimum: | 100 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 2.286 mm |
| Width: | 1.829 mm |
| Height: | 1.524 mm |
| Diameter: | - |
| Core Material: | Air |
| Series: | 080xSQ |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | RF |
| Brand: | Coilcraft |
| Core Type: | Wirewound |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 4 GHz |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination: | Standard |
| Test Frequency: | 400 MHz |
| Part # Aliases: | 0807SQ-17NGLB |
| Unit Weight: | 0.000741 oz |
HOT0402CS-56NXJRW
Brand:Coilcraft

LQP03HQ1N6W02D
Brand:Murata Electronics
0402CS-5N6XGRW
Brand:Coilcraft
B82498B1332J000
Brand:EPCOS / TDK

LQG15WZ7N3G02D
Brand:Murata Electronics

LQW15AW68NG80D
Brand:Murata Electronics
0402HP-3N6XGRW
Brand:Coilcraft

LQP03HQ47NH02D
Brand:Murata Electronics

LQW15CE2R2M10D
Brand:Murata Electronics

1206CS-122XJRC
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






