Manufacturer No:KL520B1311A
Manufacturer:Kneron
Type:Processors - Application Specialized
Description:Processors - Application Specialized KL520 AI SOC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kneron |
| Product Category: | Processors - Application Specialized |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TFBGA-159 |
| Core: | ARM Cortex M4 |
| Maximum Clock Frequency: | 300 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Kneron |
| Data RAM Size: | 512 MB |
| Interface Type: | GPIO I2C I2S SPI UART USB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Processor Series: | KL520 |
| Product Type: | Processors - Application Specialized |
| Subcategory: | Processors - Application Specialized |
| Unit Weight: | 0.005644 oz |
HOTT1042NSN7PQB
Brand:NXP Semiconductors
BCM58712DB0IFEB20G
Brand:Broadcom

DMVA2ZCED
Brand:Texas Instruments
R8A774C0HA01BG#U0
Brand:Renesas Electronics
R8A774C0HA01BG#G0
Brand:Renesas Electronics

OMAP3530ECUS72
Brand:Texas Instruments
WP3161W1EFEI-320B1
Brand:Microchip Technology
T1042NXN7PQB
Brand:NXP Semiconductors

DMVA2ZCER
Brand:Texas Instruments
WP441R6A1-500-NFEI
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






