Manufacturer No:HSCDANN015PA2A3
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors DIP Sing Ax Barbed Absolute 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 0 psi to 15 psi |
| Accuracy: | 1 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Port Type: | Single Axial Barbed |
| Resolution: | 12 bit |
| Package / Case: | DIP-8 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Series: | HSC |
| Tradename: | TruStability |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Honeywell |
| Operating Supply Current: | 3.1 mA |
| Port Size: | 4.93 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOTM7139-350BG-2-00000
Brand:Measurement Specialties

HSCDRRN160MD2A5
Brand:Honeywell

ND015D-SM02-Q
Brand:Superior Sensor
ABPLLNT060MDSA3
Brand:Honeywell / MICRO SWITCH

1420-P07D-1011-211
Brand:Merit Sensor

DX80N9Q45DPSD
Brand:Banner Engineering
ABP2DANT100PGSA3XX
Brand:Honeywell

MS5839-02BA36
Brand:Measurement Specialties

30 PSI-A-4V-MINI
Brand:Amphenol All Sensors

ASDXRRX005PGAA5
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






