Manufacturer No:30 PSI-A-4V-MINI
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Absolute Amplified Miniature
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 0 psi to 30 psi |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Dual Radial Barbed |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | Miniature |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SAMP |
| Brand: | Amphenol All Sensors |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.252297 oz |
HOT
SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

803350
Brand:Amphenol i2s

SDX15A2
Brand:Honeywell

MSP-300-250-P-2-N-1
Brand:Measurement Specialties

ABPDANT030PG0D3
Brand:Honeywell

1 INCH-D-MV
Brand:Amphenol All Sensors

SSCDANN100PGAA5
Brand:Honeywell

HSCDANN010BGAA3
Brand:Honeywell

PX2AG2XX002BAAAX
Brand:Honeywell

RSCMJJM005NDSE3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






