Manufacturer No:SDX15A2
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors 0 to15psia A2/G2 DIP UNAMP ABSOLUTE 20V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 0 psi to 15 psi |
| Accuracy: | 0.2 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 20 V |
| Port Type: | Single Axial Barbless |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | DIP-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Brand: | Honeywell |
| Port Size: | 2.67 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.273179 oz |
HOT
D5601-001305-005PD
Brand:TE Connectivity
MPXV7007DP
Brand:NXP Semiconductors

MS580314BA01-50
Brand:Measurement Specialties
ABP2DANT100PGSA3XX
Brand:Honeywell

M5244-000005-01KPG
Brand:Measurement Specialties

ABP2MANT010BAAA5XX
Brand:Honeywell

ABP2MRRN004ND2B3BB
Brand:Honeywell

HSCMRRN015PD2A3
Brand:Honeywell

LPS33KTR
Brand:STMicroelectronics

MIPAN2XX100PAAAX
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






