Manufacturer No:CUS250M-12/UJ
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:Switching Power Supplies
Description:Switching Power Supplies Med 250W 12V 20.83A U-Chan/ Inhibit
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Switching Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Output Voltage-Channel 1: | 12 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Open Frame/Enclosed: | Open Frame |
| Input Voltage: | 85 VAC to 264 VAC |
| Industry: | Medical Industrial |
| Mounting Style: | Chassis |
| Length: | 119.2 mm |
| Width: | 64 mm |
| Series: | CUS250M |
| Approvals: | CE IEC UKCA |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Dimensions: | 119.2 mm x 64 mm x 39.5 |
| Efficiency: | 94 % |
| Input Frequency: | 47 Hz to 63 Hz |
| Load Regulation: | Regulated |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Power - Forced Air: | 250 W |
| Product Type: | Switching Power Supplies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
HOTVGS-600-12
Brand:CUI Inc.

TMPW 50-124-T
Brand:TRACO Power

RST-15K-115
Brand:MEAN WELL
RSP-3000-48-1
Brand:MEAN WELL

SWH24-5-NB-P5
Brand:CUI Inc.

SWH24-9-EB-P5
Brand:CUI Inc.

PJMA1500F-48
Brand:Cosel

NCP-3200-48
Brand:MEAN WELL

LAD-240B
Brand:MEAN WELL

CUS250M-12/J
Brand:TDK-Lambda
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






