Manufacturer No:ISOBAR4 ULTRA
Manufacturer:Tripp Lite
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips 4 OUTLET 6 CORD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tripp Lite |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| RoHS: | Details |
| Product: | Surge Protectors |
| Features: | Surge Protection |
| Number of Outlets: | 4 Outlet |
| Surge Energy Rating: | 2200 J |
| Cord Length: | 6 ft |
| Voltage Rating: | 110 VAC to 126 VAC |
| Current Rating: | 12 A |
| Data Line Protection: | Protected |
| Series: | Premium Isobar |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Tripp Lite |
| Cable Type: | SO Cord |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Power Rating: | 1.44 kW |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| Region: | North America |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Unit Weight: | 2.751 lbs |
HOT
1301350281
Brand:Molex

4740.3100
Brand:Schurter

M6BZ-15
Brand:Wiremold

1301530110
Brand:Molex

1301360038
Brand:Molex

1301430102
Brand:Molex

1581T4
Brand:Hammond Manufacturing

DAP3BC-00-55
Brand:Panduit

1301530020
Brand:Molex

1301430097
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






